Logo SLV

Zastosowanie rusztowań

Rusztowania przestrzenne

Tomasz Kolbus Tomasz Kolbus środa, 13/04/2022

Rusztowanie Przestrzenne

Do rusztowań przestrzennych zaliczamy nowoczesne systemy rusztowań modułowych. Najczęściej są to konstrukcje wolnostojące o skomplikowanym i nieregularnym kształcie, które tworzą siatkę rusztowania w trzech wymiarach. Rusztowania przestrzenne mają nieograniczone możliwości rozbudowy na wysokość, długość oraz w kierunku poprzecznym.

Używa się ich głównie przy budowie i konserwacji mostów, silosów, kominów przemysłowych czy wiaduktów, a także jako konstrukcji podtrzymujących strop ze zwróceniem szczególnej uwagi na usztywnienie konstrukcji oraz nośność podłoża. Jest to system rusztowań, który dobrze sprawdzi się również wewnątrz budynku na przykład przy renowacji obiektów zabytkowych. Rusztowanie przestrzenne jest używane nie tylko w branży budowlanej, można z niego korzystać przy tworzeniu konstrukcji pod baner reklamowy lub jako podstawy pod scenografię.

Podstawowymi elementami rusztowania modułowego są stojaki i rygle. Ważną rolę usztywniającą całą konstrukcję pełnią stężenia pionowe jaki i poziome. Ich ilość potrzebna do zbudowania rusztowania przestrzenne jest znacznie większa niż w rusztowaniach fasadowych, ponieważ najczęściej muszą one przenosić duże obciążenia.

Zaletą rusztowania modułowego jest przemyślana technologia oraz  łatwy i szybki montaż, który został osiągnięty poprzez zastosowaniu prefabrykowanych elementów składowych, to dzięki nim rozbudowa rusztowania pozwala na stworzenie konstrukcji dostosowanej idealnie do danego projektu.

 

Zostaw komentarz

Dziękujemy

Twój komentarz pojawi się po autoryzacji moderatora