Logo SLV

Zastosowanie rusztowań

Lekkie, ale stabilne, zalety rusztowań aluminiowych

ntelka ntelka poniedziałek, 31/01/2022

 • Niewielka waga
 • Aluminium jest bardzo lekkim tworzywem, co przekłada się również na stosunkowo małą wagę systemu rusztowania. To zdecydowanie ułatwia ich transport, tym bardziej, że można je rozłożyć na większą ilość elementów. Nie wymaga to dysponowania dużymi samochodami dostawczymi, co przekłada się na niższe koszty transportu. Mała waga rusztowania sprawia, że są one mobilne i można ich używać w wielu miejscach. Nie są też dużym obciążeniem dla podłoża, dzięki czemu sprawdzają się w nieco trudniejszych warunkach.

 • Niezawodna konstrukcja
 • Jedną z największych zalet aluminium jest jego wytrzymałość i duża odporność na uszkodzenia mechaniczne. Wyróżnia się stabilnością, nie jest też wrażliwy na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, w tym również wody. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu powierzchni nie rdzewieje, co wydłuża żywotność aluminiowego rusztowania oraz pozwala na dłużej zachować jego doskonałe parametry techniczne. Aluminium jest materiałem niepalnym oraz nietoksycznym, świetnie sprawdza się wewnątrz i na zewnątrz budynku. Spełnia wszelkie normy, nawet te najbardziej wymagające, dlatego rusztowanie wykonane z aluminium ma swoje zastosowanie w zakładach spożywczych i chemicznych.

 • Szybki montaż rusztowania
 • Rusztowanie aluminiowe jest też polecane tym firmom, które cenią sobie czas i bardzo dobrą organizację pracy. Dzięki lekkości poszczególnych elementów oraz maksymalnym uproszczeniu wszelkich połączeń z zachowaniem wysokiej stabilności i solidności rusztowanie montuje się i demontuje bardzo szybko. Pozwala to zaoszczędzić czas, przyspieszyć rozpoczęcie prac właściwych, a następnie uporządkowanie miejsca pracy w zdecydowanie krótszym czasie, niż jest to w przypadku innych konstrukcji. Przy niektórych systemach nie ma konieczności stosowania specjalistycznych narzędzi, co też przekłada się na łatwość pracy montażowych i demontażowych.

 • Uniwersalność i możliwość rozbudowy
 • Rusztowanie wykonane z aluminium ma bardzo wszechstronne zastosowanie. Sprawdza się bardzo dobrze przy pracach na wysokości dotyczących budynków komercyjnych o dużej ilości kondygnacji, jak też przy niższych domach jednorodzinnych. Rusztowanie aluminiowe wykorzystywane jest także przy budowlach o nietypowej architekturze. Niektóre systemy mają możliwość dowolnej rozbudowy we wszystkie strony. W razie potrzeby można uzupełnić je o dodatkowe podesty oraz elementy podporowe.

  Na bezpieczeństwo prac na rusztowania składa się wiele elementów. Jest to na pewno odpowiednio wykwalifikowana kadra pracownicza, wybór certyfikowanego rusztowania, jak również jego prawidłowy montaż. Nie bez znaczenia jest jego dopasowanie do warunków pracy oraz własnych preferencji. System aluminiowy jest konstrukcją jednocześnie lekką i stabilną, mobilną i uniwersalną, a przy tym doskonale sprawdzającą się w trudnych warunkach środowiskowych.

  Zostaw komentarz

  Dziękujemy

  Twój komentarz pojawi się po autoryzacji moderatora