Logo SLV

Certificates

Certyficate IMBiGS

 • Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego

  Historia Warszawskiego Instytutu badawczego rozpoczyna się w roku 1951 kiedy utworzono Instytut Organizacji i Mechanizacji Budownictwa. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat, budując swoją pozycję na rynku ten Instytut jest najważniejszą jednostką badawczą w Polsce.

  Pracownia badawcza przeprowadza proces certyfikacji oraz wydaje certyfikat ze znakiem „B”. Bez tego dokumentu nie byłoby możliwości aby rusztowanie mogłoby być użytkowane na terenie Polski.

  „Laboratorium Badań Maszyn Roboczych i Górniczych IMBiGS posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji Nr AB 049 w zakresie badań rusztowań i deskowań.”

  Jako firma produkująca rusztowania od samego początku nawiązaliśmy współpracę z Warszawskim Instytutem. Tylko dzięki temu byliśmy w tak krótkim czasie wprowadzić na rynek początkowo system RAM1 i RAM2 a następnie system modułowy Multisystem.

  Bazując na wiedzy oraz doświadczeniu IMBiGS-u konstrukcje tymczasowe jakimi są rusztowania projektowaliśmy na podstawie:

  – badań wytrzymałościowych i eksploatacyjnych,

  – wytycznych odnośnie bezpieczeństwa konstrukcji,

  – wymogów związanych z bezpieczeństwem montażu i demontażu.

  Wielokrotnie podczas wspólnych spotkań z pracownikami Instytutu nasz dział konstrukcyjny otrzymywał wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych, wskazówek jak powinniśmy podejść do różnych tematów związanych z szeroko pojętą problematyką konstrukcji tymczasowych. Dzięki temu, że nasze działania z Instytutem nie kończyły się na procesie certyfikacji a nasza współpraca trwa nieprzerwanie do wielu dekad możemy pochwalić się szerokim wachlarzem produktów oraz wieloma ekspertyzami, sprawozdaniami które nie tylko nam pomagają przy projektowaniu wyrobów, ale w szczególności naszym partnerom, którzy na co dzień projektują oraz montują nasze elementy.

  W tym momencie mamy ponad 10 aktywnych certyfikatów, na wszystkie produkowane przez nas systemy.