Logo SLV

Certyfikaty

Węgierski certyfikat EMI

 • EMI ÉMI ÉPÍTÉSÜGYI MINŐSÉGELLENŐRZŐ INNOVÁCIÓS NONPROFIT KFT

  Węgierski Instytut EMI ÉMI ÉPÍTÉSÜGYI MINŐSÉGELLENŐRZŐ INNOVÁCIÓS NONPROFIT KFT. Jest członkiem Europejskiej sieci instytutów badawczych budownictw ENBRI – European Network of Building Research – jednostki wchodzące w skład tej sieci działają poza ramami wyższych uczelni. Początkowo zrzeszała 7 państw dawnego składu UE. Obecnie w jej skład wchodzi 22 państw, również Polska, reprezentowana przez Instytut Techniki Budowlanej. Dzięki współpracy, wymianie doświadczenia, uzyskanie certyfikatów wydawanych przez jednostki wchodzące w skład ENBRI jest niezwykle trudne.

  Nasze rusztowania pozytywnie przeszły badania certyfikujące w węgierskiej jednostce certyfikującej EMI – w roku 2020 było to naszym dużym sukcesem, jednak bez pomocy:

  – naszych Węgierskich partnerów, którzy przekazali nam swoje doświadczenie, służyli pomocą w każdej sytuacji,

  – Instytutu RI.SE (dawniej SP.SE)- Szwedzki Instytut Badawczy,

  – Instytutu IMBiGS – Polski Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego,

  Byłoby to niemożliwe. Z tego miejsca chcielibyśmy ponownie złożyć serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w tym projekcie.

  Dzięki uzyskaniu certyfikatu Węgierskiego nasze rusztowania jako nieliczne w Unii Europejskiej posiadają ten certyfikat i zgodnie z Węgierskim prawem mogą być używane na terenie tego kraju.

  Rusztowania RAM1, RAM2 i MULTI SYSTEM spełniają wymagania stawiane przez normę EN 12810 oraz 12811 oraz dodatkowo innym wymaganiom opisanym szczegółowo w kryteriach. Projektowanie oraz produkcja zgodnie z normami Europejskimi EN 12810 oraz EN 12811 oznaczałaby możliwość użytkowania naszych rusztowań na terenie całej Unii Europejskiej, jednak tak nie jest, ponieważ każdy kraj wprowadza dodatkowe regulacje – kryteria, które muszą spełniać konstrukcje tymczasowe- rusztowania.

  Firma SLV-GROUP poprzez współpracę z wieloma Instytutami obrała za cel stworzenie uniwersalnego rusztowania, które będzie spełniać wymagania stawiane w poszczególnych krajach,  przy zachowaniu polityki cenowej. Aspekt finansowy jest w tym momencie naszym hamulcem, ponieważ możliwe jest wyprodukowanie rusztowania które spełniałoby wymagania wszystkich jednostek certyfikujących, jednak wtedy nie byłoby chętnych na to rusztowanie ze względu na cenę.