Logo SLV

Certyfikaty

Certyfikat Norweski – Arbeidstilsynet

Arbeidstilsynet
SINTEF
  • Certyfikat Norweski – Arbeidstilsynet

    W związku ze zmianami w prawie na rynku norweskim w 2020 roku rozpoczęliśmy współpracę z jednym z największych niezależnych instytutów badawczych w Europie. Szeroko pojęta współpraca wymagała od nas zmian organizacyjnych. Dodatkowe osoby zaangażowane w projekt certyfikacji na jednym z najbardziej wymagającym rynku, nowe elementy w systemie modułowym Multisystem – tak aby stawić czoła wyzwaniu jakie niesie za sobą współpraca z tym Instytutem. Bazując na doświadczeniu, które zdobyliśmy na przestrzeni wielu lat, działając z wieloma Instytucjami Badawczymi nie wyobrażaliśmy sobie tego jak wysoko zawiesiliśmy poprzeczkę. Nacisk na dokumentację, gotowy wyrób, bezpieczeństwo użytkowania spowodowało, że wiele rozwiązań technicznych zastosowaliśmy również w rusztowaniach skierowanych na inne rynki.

    Część badań w tym instytucie przeprowadza się na jednej z najnowocześniejszych uniwersalnych maszyn wytrzymałościowych niemieckiej firmy Hegewald & Peschke o naciągu i nacisku 300 kN. Na podstawie wyników badań przeprowadzonych na tego typu urządzeniach wiele naszych standardów zostało ponownie omówiona tak aby kolejne rezultaty z badań wychodziły jeszcze korzystniej.

    Bardzo ciekawą ale wymagającą zmianą było badanie zakotwienia rusztowania do budynku, z perspektywy użytkownika oraz producenta element standardowy, używany zgodnie z dokumentacją DTR opracowaną w oparciu o normę EN 12810-1. Jednak podczas opracowywania norweskiej wersji dokumentacji DTR okazało się, że siły działające na rusztowania wpływają w bardzo dużym stopniu na budynek jak również na elementy składowe rusztowania. Po dogłębnej analizie wyników badań oraz konsultacji z pracownikami nanieśliśmy poprawki na nasze łączniki kotwiące poprawiając tym samym ich wytrzymałość.

    To właśnie dzięki tak szczegółowemu podejściu do tematu rusztowań pokazuje nam jaką uwagę musimy zwracać na każdy element.

    Historia SINTEF rozpoczyna się w latach 50-tych, nabyta wiedza oraz doświadczenie podczas lat pracy nad wieloma projektami spowodowała, że wymogi które stawia certyfikat norweski są przez wielu nieosiągalne, w tym momencie ubiegamy się o uzyskanie i w ciągu najbliższych miesięcy będziemy w stanie przekazać więcej informacji na jego temat.

    Praca z naukowcami pokazała jak istotne są wskazówki, które od nich otrzymujemy, dlatego również wprowadziliśmy zmiany w firmie tak aby pracownik, który sprzedaje rusztowanie nie był handlowcem a specjalistą ds. sprzedaży posiadającą wiedze techniczną oraz praktyczną, którą ma udostępniać dla naszych partnerów.

Sygnet SLV

Zapytaj o ofertę

Rusztowanie modułowe daje możliwość zrealizowania nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Najczęściej