Logo SLV

Baza wiedzy

Solidne rusztowanie dla reklamy w wielkim formacie

ntelka ntelka środa, 02/02/2022

Pojawiają się też przy autostradach i trasach szybkiego ruchu, gdzie poruszamy się z większą prędkością i dostrzeżenie małych reklam jest praktycznie niemożliwe. Aby je zauważyć muszą mieć duże rozmiary, co jest jednoznaczne z koniecznością stosowania ich stabilnych konstrukcji, odpornych na wiatr, a także inne czynniki atmosferyczne. Do mocowania reklam stosuje się rusztowania o specjalnych konstrukcjach.

Budowa i montaż rusztowania dla reklamy wielkoformatowej

Rusztowanie przystosowane do montażu reklamy o dużych rozmiarach różni się od typowego rusztowania przeznaczonego do prac wysokościowych. Zazwyczaj mają mniejsze rozmiary, co nie jest regułą, jak też zupełnie inną budowę. Wykonane są jednak z podobnych materiałów, najlepiej ze stali. Jest to materiał solidny, o dużej wytrzymałości obciążeniowej, zachowujący swój kształt, a także cechujący się niewielką wrażliwością na wpływ czynników środowiskowych. Dodatkowo jest zabezpieczany przed korozją, która pojawia się na skutek bezpośredniego kontaktu metalu z wodą. Rusztowania pod reklamę zbudowane są z elementów dostosowanych do wielkości reklamy a także lokalizacji, co jest związane m.in. z siłą wiatru. To z kolei zależy w znaczącym stopniu od stopnia osłonięcia terenu. Uwzględniając te czynniki, jesteśmy w stanie stworzyć dużą konstrukcję o bardzo dobrych parametrach wytrzymałościowych.

Rusztowania na reklamy wielkoformatowe różnią się nie tylko konstrukcją, ale też sposobem montażu. Wiele modeli mocuje się na gruncie z wykorzystaniem stalowych linek i naciągów. Nie zawsze jednak zapewniają one stabilne posadowienie, co ma związek z zastosowaniem dodatkowego obciążenia. Niektóre więc mają specjalne betonowe bloczki, stanowiące skuteczne obciążenie i tym samym zwiększające skuteczność posadowienia konstrukcji w podłożu. Trzeba jednak dopasować je do wielkości reklamy, jak również lokalizacji i rodzaju podłoża. Im lepsze zabezpieczenie, tym większa ochrona przed zniszczeniami rusztowania, co stanowi też zagrożenie dla ludzi znajdujących się w najbliższej okolicy.

Gdzie stosuje się reklamy na rusztowaniach?

Zakres ich wykorzystania jest bardzo szeroki. Są skutecznym nośnikiem reklamy ze względu na swoje duże rozmiary, a także coraz kreatywniejsze projekty, przyciągające uwagę. Możemy dzisiaj stworzyć nie tylko klasyczne reklamy w wielkim formacie, ale też z dodatkowym podświetleniem, a nawet efektami specjalnymi w postaci ruchomych elementów. Reklamy na rusztowaniach rozstawiane są przy drogach, zarówno na trasach szybkiego ruchu, drogach podmiejskich, jak też w strefie miejskiej. Znajdują się na posesjach prywatnych, a także na obszarze należącym do miasta, gminy czy powiatu. Możliwość rozstawienia reklamy związana jest w większości przypadków z koniecznością zapłaty właścicielowi ziemi, chyba że jest ona naszą własnością.

Rusztowanie na reklamę wielkoformatową dopasowujemy więc do jej wielkości, warunków środowiskowych, ochrony obszaru przed wiatrem, a także możliwościami montażu konstrukcji.

Zostaw komentarz

Dziękujemy

Twój komentarz pojawi się po autoryzacji moderatora