Logo SLV

Aktualności

Podwyżki cen stali a produkcja rusztowania

ntelka ntelka poniedziałek, 24/01/2022

Pod koniec 2020 roku nastąpił wzrost popytu szczególnie w sektorze budownictwa i produkcji ze względu na ruszający na całym świecie program szczepień.

Niestety w tym czasie w Brazylii oraz Indiach rozpoczął się najgorszy etap od początku epidemii w tych krajach.

Brazylia i Indie jako jedne z największych producentów rudy żelaza na świecie w związku z lockdownem ograniczyły wydobycie rudy lub całkowicie zamknęły działanie kopalń.

Ogromny skok ceny
Najprościej można zobaczyć przeskok porównując ceny z Sierpnia ubiegłego roku, do obecnych – wzrost wynosi aż 150% ceny. Niestety ze względu na rozpoczęcie sezonu budowlanego w Europie wzrośnie popyt na stal oraz produkty z niej wytwarzane nierównomiernie do jej podaży, z tego względu warto nieustannie obserwować dynamiczne zmiany na rynku m.in. rusztowań. W SLV Group nasi specjaliści nieustannie monitorują sytuację na rynku stali i doradzają w taki sposób, aby każdy klient był usatysfakcjonowany.

Wpływ cen stali i aluminium na rynek rusztowań
Niestety, stal jak i aluminium to główne materiały używane w produkcji rusztowania na całym świecie. Stąd ceny rusztowań ulegają zmianie w bardzo dynamiczny i nieprzewidywalny sposób. Kluczową sprawą przy obecnym stanie rynku rusztowania jest rozsądne zarządzanie dostępnymi środkami i rozważny zakup rusztowania. W związku z tym najlepiej wesprzeć się doradztwem firm, które na rynku rusztowania istnieją od bardzo długiego czasu, ze względu na ogromne doświadczenie są w stanie pomóc klientowi w tym trudnym okresie i wyjść z tego kryzysu z podniesioną głową.

Zostaw komentarz

Dziękujemy

Twój komentarz pojawi się po autoryzacji moderatora